Długo oczekiwany poradnik dla rodziców

Niedawno ukazał się nowy i długo oczekiwany poradnik pod tytułem "Pierwsze 2 lata życia dziecka - przewodnik dla rodziców" pod redakcją prof.prof.: Alicji Chybickiej, Anny Dobrzańskiej, Jerzego Szczapy oraz Jacka Wysockiego

(Kraków 2009, Wyd. Medycyna Praktyczna). Książka dedykowana jest dla rodziców przedstawiając przede wszystkim informacje na temat prawidłowego żywienia w tym wytyczne dotyczące karmienia piersią, pielęgnacji i zapobiegania chorobom, dogłębnie omawiając zakres szczepień ochronnych, ze szczególnym uwzględnieniem zalet powszechnego szczepienia. Autorzy opracowania posługują się przejrzystym i łatwym do zrozumienia językiem, a proponowane zalecenia konekwentnie w całym podręczniku oparte na zasadach Evidence Based Medicine, jednoznacznie wskazują na najczęściej popełniane błędy, tudzież rozwiewają wiele powszechnych mitów dotyczących zagadnień zdrowia i rozwoju dzieci.Wart podkreślenia jest fakt, iż żadne podmioty przemysłu farmaceutycznego nie sponsorowały niniejszego wydawnictwa, publikacja wydaje się zatem unikalnym na polskim rynku poradnikiem dla rodziców, który pozostaje wolny jest od jawnych jak i ukrytych treści reklamowych. Olbrzymi aurotytet Autorów opracowania oraz odseparowanie od wpływu branży farmaceutycznej wydają się czynić z publikacji wiodący podręcznik dla rodziców. Niestety, poradnik "Pierwsze 2 lata życia dziecka" został opublikowany i jest dystrybuowany przez komercyjne Wydawnictwo Medycyny Praktycznej, nie zaś przez podmiot publiczny, ustawowo zobligowany do prowadzenia działań z zakresu promocji zdrowia.W tej sutyacji zapewne nie należy spodziewać się, by był on nieodpłatnie dystrybuowany za pośrednictwem oddziałów noworodkowych lub szkół rodzenia.

Cenę poradnika ustalono na 30 zł a dystrybucją jej zajmuje się Wydawca pod adresem http://www.mp.pl/ksiegarnia/info.php?id=5393.

Igor Radziewicz-Winnicki

PKO BP I Oddział w Katowicach, numer konta bankowego: 92 1020 2313 0000 3202 0208 2279

Jesteś tutaj: Strona Główna Aktualności Długo oczekiwany poradnik dla rodziców