Jak przyłączyć się do badań EAPRASnet?

Wszystkie badania realizowane w sieci EAPRASnet (European Academy of Paediatrics Research in Ambulatory Settings network) opierają się o metodę badań ankietowych, wspieranych komputerowo. Uczestnik badania wypełnia zawierający 10-15 pytań kwestionariusz ankiety (co zajmuje zwykle 15-20 minut)  zamieszczony na witrynie internetowej Europejskiej Akademii Pediatrii, tj. www.eapaediatrics.eu. Do zakładki z aktualnym kwestionariuszem ankiety można dotrzeć poprzez stronę główną Europejskiej Akademii Pediatrii (szczegółowy opis poniżej) lub poprzez kliknięcie odpowiedniego linku z naszej strony Oddziału Śląskiego PTP zamieszczonego w zakładce Aktualne projekty badawcze.

Po wejściu na stronę główną EAP należy kliknąć w menu bocznym lub górnym zakładkę EAPRASnet jak zaznaczono strzałkami na poniższym rysunku

instrukcjeeaprasnet1

Po kliknięciu na zakładkę EAPRASnet ukaże się kolejny ekran, zachęcający do zarejstrowania się jako nowego użytkownika lub do zalogowania się w przypadku osób, które utworzyły wcześniej już konto użytkownika. Decyzja o rejestracji jest całkowicie dowolna, można przystąpić do badania EAPRASnet zarówno jako użytkownik zalogowany, jak i niezalogowany, tym bardziej iż jednym z pierwszych pytań kwestionariusza jest prośba o podanie adresu email. Będąc już w zakładce EAPRASnet (jak na obrazku poniżej) należy kliknąć w menu bocznym zakładkę Active surveys, czyli "aktywne kwestionariusze" - jak zaznaczono strzałką na ilustracji.

 

instrukcjeeaprasnet2

Po kliknięciu Active surveys otwiera się właściwa strona aktualnego badania sieci EAPRASnet - ekran poniżej. Należy teraz wypełniać kolejno wszystkie pola, po kliknięciu wirtualnego przycisku next przechodzi się do następnych pytań. Jednocześnie przypominamy, iż każde badanie EAPRASnet ma na celu ustalenie faktycznych przekonań i zwyczajów respondnentów,  nie jest natomiast formą egzaminu testującego wiedzę osób przystępujących do badania. Prosimy zatem o wprowadzanie szczerych i prawdziwych odpowiedzi,opisujących zdarzenia typowe dla Państwa codziennej praktyki zawodowej.

 

instrukcjeeaprasnet3

 

Dziękujemy serdecznie za wsparcie europejskiej inicjatywy badawczej i zapraszamy do współpracy przy kolejnych badaniach EAPRASnet.

 

Załączniki:
Pobierz plik (instrukcjeEAPRASnet1.jpg)EAPRASnet_ekran1[ ]0 kB
Pobierz plik (instrukcjeEAPRASnet2.jpg)EAPRASnet_ekran2[ ]0 kB
Pobierz plik (instrukcjeEAPRASnet3.jpg)EAPRASnet_ekran3[ ]0 kB

PKO BP I Oddział w Katowicach, numer konta bankowego: 92 1020 2313 0000 3202 0208 2279

Jesteś tutaj: Strona Główna EAP RASnet Wskazówki techniczne