Niniejszy dział naszego Portalu powstał z myślą sukcesywnej poprawy jakości opieki lekarskiej nad populacją dzieci i młodzieży. Dedykowany jest nie tylko do Lekarzy szkolących się w dziedzinie pediatrii , lecz w szerszym kontekście - do wszystkich Kolegów leczących dzieci, niezależnie od posiadanej specjalizacji. Jejgo celem jest nazwanie i wyeliminowanie najczęstszych błędów jakie popełniamy w codziennej praktyce, wskutek pośpiechu, ale nierzadko rutyny i nieuwagi. Autor działu, Pan Dr n.med. Tomasz Rzemieniuk w sposób lapidarny i  nierzadko dowcipny dostarcza bardzo rzeczowych opisów i wyjaśnien w każdej z poniższych kategorii. Zachęcamy Państwa do nadsyłania Państwa komentarzy, tudzież sugestii kolejnych kategorii jakie Państwa zdaniem powinny znaleźć się w tym dziale (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Pyralgina(metamizol)jest namiętnie stosowana u dzieci, nawet tych najmniejszych, a w szczególności w formie recepturowej nazywanej czopkami, które dzieli się w zależności od potrzeb:1/2, 1/3, 1/4, a nawet 1/5 czopka!

Po pierwsze metamizol, który choć bardzo dobrze obniża gorączkę, jest przeciwskazany u dzieci ze względu na swoją toksyczność. Czopki Pyralgina zawierają dawkę metamizolu odpowiednią dla dorosłych. Po drugie czopki są postacią recepturową nienadającą się do dzielenia, ze względu na nierównomierny rozkład substancji lekowej w masie czopka.

Jesteś tutaj: Strona Główna Uczymy się na błędach Uczymy się na błędach - czyli omówienie najczęstszych błędów w codziennej praktyce lekarskiej