Panie Doktorze, a tego paracetamolu to proszę mi nie zapisywać, bo on w ogóle nie działa!

I nie będzie „działał”, jeśli zaleci się go do obniżania gorączki w niewłaściwej dawce i stosując go jedynie doraźnie. Zaleca się bowiem stosowanie u dzieci 15 a nawet 20 mg/kg ciężaru ciała na dawkę i jest to

dawkowanie bezpieczne i dalekie od dawki uważanej za toksyczną. Żeby osiągnąć zamierzony efekt terapeutyczny dawki powinny być regularnie powtarzane co 6 a nawet co 4 h. Efekt terapeutyczny: to znaczy obniżenie gorączki, a nie jej tzw.„zbicie”. Leczenie kontynuuje się do momentu normalizacji temperatury. Obniżenie gorączki przede wszystkim ma na celu poprawę komfortu pacjenta. Poza przypadkami ryzyka drgawek gorączkowych, tak naprawdę nie powinniśmy obawiać się gorączki, a niewielkie podwyższenie temperatury świadczy o właściwej odpowiedzi organizmu na infekcję i jest z punktu widzenia fizjologii korzystne, o czym należy informować zaniepokojonych rodziców.

PKO BP I Oddział w Katowicach, numer konta bankowego: 92 1020 2313 0000 3202 0208 2279

Jesteś tutaj: Strona Główna Uczymy się na błędach Panie Doktorze, a tego paracetamolu to proszę mi nie zapisywać, bo on w ogóle nie działa!